Maturalne podziękowania od Emily

Przez te ostatnie jedenaście lat jako uczeń Polskiej Szkoły Jagiellonów nauczyłam się dużo o mojej ojczyźnie, historii i języku. Poznałam wielu ciekawych ludzi w szkole i poza nią, podczas wycieczek i różnych konkursów. Nigdy nie myślałam, że język polski mi się przyda. Zawsze wydawało mi się, że polska szkoła to strata czasu. Po paru latach zauważyłam, że nie miałam racji, język polski jest tak samo ważny jak angielski albo jakikolwiek inny, a im więcej języków znamy tym jesteśmy bogatsi w wiedzę. Przyznam się, że nie chciało mi się wstawać co sobotę rano żeby pójść do polskiej szkoły.

 

Teraz kiedy po jedenastu latach umiem czytać, pisać i rozmawiać po polsku, kiedy znam historię i geografię mojej Ojczyzny, rozumiem że wysiłek cosobotni nie poszedł na darmo.

 

Dziękuje moim rodzicom za to, że konsekwentnie wozili mnie do szkoły, że mobilizowali mnie i wspierali w każdą sobotę.

 

Dziękuje Pani dyrektor Polskiej Szkoły Jagiellonów Alicji Jachna za to, że co roku nas motywowała do pogłębiania wiedzy o Polsce. Za to że na każdej akademii z okazji rozpoczęcia roku szkolnego zachęcała nas do przychodzenia na zajęcia i obiecywała jak ciekawie i miło będzie zdobywać wiedzę o Ojczystym kraju.

 

Dziękuje również wszystkim nauczycielom, którzy prowadzili mnie prze te jedenaście lat a w szczególności Pani Agnieszce Urban, która przez ostatnie dwa lata przygotowywała mnie do ostatniego egzaminu w polskiej szkole.

 

-Emily Zielinski